رزرو آنلاین ویلا سوییت و اقامتگاه بوم گردی
شهرهای مورد علاقت رو پیدا کن
*با انتخاب تاریخ رفت و برگشت قیمت های دقیق تری برای شما محاسیه خواهد شد

اجاره و رزرو اقامتگاه در منطقه رامسر


مرتب سازی : پیش فرض | ارزان ترین | گران ترین ۴۶۲ اقامتگاه یافت شد

بیشتر بخوانید

 

منطقه رامسر شامل شهر رامسر و روستاهای اطراف آن می‌باشد. روستاهای رامسر و روستاهای اطراف رامسر به قدری زیبا هستند که تقریبا نیمی از ایرانی ها نام آنها را شنیده اند یا از آنها بازدید کرده اند، روستاهای زیبا رامسر شاید تعدادشان کم باشد اما از لحاظ گردشگری دارای بهترین جاذبه های طبیعی استان مازندران می باشند.

در ادامه میخواهیم به معرفی برخی از آنان بپردازیم.

روستای جنت رودبار

این روستای بسیار زیبا در 60 کیلومتری رامسر قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا به حساب می‌آید. این روستا دارای آب و هوای معتدل است و سفر در هر فصلی به آنجا لذت بخش است.

روستای جواهرده

کمتر کسی پیدا می‌شود نام این روستای زیبا را نشنیده باشد. این روستا در جنوب غرب رامسر واقع شده است و یک مسیر جنگلی زیبا، بین رامسر و جواهر ده وجود دارد.

این روستا با این که بسیار نزدیک دریای خزر است، اما ارتفاع بسیار زیادی نسبت به دریا دارد.

روستای سرولات

این روستا در 22 کیلومتری رامسر قرار دارد اما به چابکسر نزدیکتر است. روستای سرولات در 3 کیلو متری جنوب چابکسر قرار گرفته است. روستای سرولات به سرسبزی و آب و هوای خوب معروف است.

روستای گرسماسر

این روستا که منطقه ییلاقی به حساب می‌آید، در تابستان دارای آب و هوایی بسیار مطلوب است. این روستا دارای دشت های بسیار زیبا، کوه های بلند و چشمه های بسیار خنک است. این روستا در 40 کیلومتری رامسر قرار دارد و روستای کوهپایه ای است.

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی با ارتفاع نزددیک 800 متر از دریا یک جنگل مرتفع به حساب می‌آید. این جنگل 600 هزار متر مربعی، یک مکان بسیار ایده آل برای گردشگران و طبیعت گردان می‌باشد.

منطقه توریستی اربکله رامسر

روستای زیبا و توریستی اربکله در ارتفاعات رامسر با آب و هوایی بسیار معتدل واقع شده و جزو توابع مرکزی شهرستان رامسر و دهستان چهل شهید محسوب می شود. این روستا در 8 کیلومتری رامسر قرار دارد و با شهر سادات شهر 4 کیلومتر فاصله دارد. اربکله در ارتفاع 500 متری از سطح دریا قرار گرفته و در ارتفاعات و دامنه های کوه اربکله واقع شده است. با توجه به موقعیت قرارگیری اربکله در نزدیکی رامسر، به مسافرانی که از جاذبه های گردشگری رامسر دیدن می کنند، پیشنهاد می شود حتما به این روستای جنگلی سفر کنند و از طبیعت آن لذت ببرند. از این روستا تمام نقاط کتالم و سادات شهر قابل رویت هست و مسافرانی که به این دو منطقه سفر می کنند می تواند از خیابان آبگرم به طرف اربکله زیبا حرکت کنند.

توساسان

این محل در شمال شهر رامسر قرار گرفته و جز محله های ساحلی قدیمی رامسر است. توساسان دارای باغات مرکبات، کیوی و کشتزارهای شالیزار می باشد، در گذشته توتستان بوده و از برگ درختان توت آن جهت پرورش کرم ابریشم استفاده می کردند. خیابان بیست متری (طالقانی) توساسان را از لمتر جدا می کند. طائفه ساسانی ها از اهالی این محله اند.

آخوند محله

آخوند محله یا محله ی بازار، مرکز تجارت رامسر که نام قدیم آن کیاکلا. شادسر بوده است. بازار ماهی فروشان، محل برگزاری روز بازار و دیگر مراکز تجاری و میدان اصلی شهر (میدان امام) در این محل واقع اند.

ابریشم محله

ابریشم محله یکی از نقاط مرکزی، زیبا و تجاری رامسر است که دبیرستان معروف و قدیمی امام (اردیبهشت) و بیمارستان رامسر در آن واقع است. در سالهای قبل از ۱۳۱۰ این محل توتستان بوده و مردم از برگ توت درختان، جهت پرورش کرم ابریشم استفاده می نمودند و به همین جهت به ابریشم محله معروف گردید.

لپاسر

این محل در جنوب رامسر واقع و در دامنه ی زیبای کوه قرار دارد. دارای باغات مرکبات و کیوی و مزارع چای و برنج می باشد. بقعه ی آقا سید حسن و آقا سید حسین در آن واقع است. طائفه های قربانی، لپائی، لپاسر رضایی و کوزه گر از اهالی این محله اند.

نارنج بن

نارنج بن یکی از محله های قدیمی رامسر بوده و به دلیل کشت زیاد نارنج در باغاتش به این نام معروف شد. حد شمالی آن توساسان حد غربی آن لاکش حد جنوبی آن لپاسر و حد شرقی آن غریب محله است، طائفه ی معافی ازاین محله اند.

لات محله

در کرانه ی غربی رود خانه معروف صفا رود محله ای زیبا به نام لات محله قرار دارد لات در زبان محلی به ساحل کنار رود خانه گفته می شود. این محله به دلیل مجاورت در بستر رودخانه به این نام معروف گردیده، جاده ی رامسر به جواهرده از این محله عبور می کند. طائفه های مقدم، درجانی و حلاجیان از اهالی این محله اند.

شاه منصور محله

این محله درغرب ترکرودواقع است وطائفه ی شاهمنصوریان ها ازاهالی این محله اند. دارای باغات کیوی و مرکبات و مزارع برنج می باشد. و بقعه ی متبرکه ی خانم سیده فاطمه در آن واقع است.

غریب محله

در حد فاصل نارنج بن و ابریشم محله محله ای به نام غریب محله واقع است که  ابتدای خیابان بیست متری و شهر داری می باشد.