شیوه نامه همکاری در سامانه آنلاین لایفی


این شیوه نامه جهت تبیین نحوه همکاری و استفاده کاربران محترم اعم از میزبان و مهمان تنظیم شده تا بهره برداری از سامانه آنلاین لایفی با آگاهی از کلیه مقررات قانونی و شرایط مندرج در این شیوه نامه صورت پذیرد. بدیهی است انتشار اقامتگاه از سوی میزبان و انتخاب آن توسط مهمان منوط به قبول الکترونیکی این شیوه نامه می باشد.


فصل اول- کلیات

ماده 1- تعریف واژگان

لایفی : نام تجاری متعلق به شرکت چترا ( خانه روشن خانه امید ) با مسئولیت محدود به شماره ثبت 1600 و شناسه ملی 14009399944 می باشد که تحت قوانین و مقررات عام و خاص مربوط به تجارت الکترونیک و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی مشغول به فعالیت می باشد.

سامانه لایفی: سامانه آنلاین رزرو اقامتگاه به آدرس اینترنتی www.lifee.ir و شبکه های اجتماعی متصل شده به آن می باشد که صرفاً نقش بازریاب را دارد و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت چتراخانه امید خانه آرامش می باشد.

اقامتگاه : انواع مکان و اقامتگاهها اعم از ویلا- بوم گردی – سوئیت – بیس کمپ ثبت شده توسط میزبان که از سوی سامانه لایفی جهت رزرو اجاره به مهمان نمایش داده می شود .

مهمان : به هر شخص حقیقی و یا حقوقی اطلاق می شود که پس از عضویت و پذیرش الکترونیکی مقررات پیش بینی شده اقامتگاه مورد نظر خود را از میان اقامتگاههای منتشر شده انتخاب و اقدام به رزرو و اجاره آن می نماید.

میزبان : اعم از هر شخص حقیقی و یا حقوقی می باشد که به عنوان مالک و یا نماینده مجاز آن اقامتگاه خود را پس از عضویت و قبول الکترونیکی مقررات پیش بینی شده و سایر شرایط اختصاصی با طی فرایند تعریف شده در سامانه لایفی ثبت و منتشر می نماید.

رزرو: انجام فرایند درخواست مهمان در سامانه مبنی بر انتخاب و تعیین اقامتگاه و پرداخت وجه موردنیاز به صورت صحیح و کامل که به دو شیوه قطعی و غیرقطعی انجام می پذیرد.

قرارداد : به مجموع مواد و شروطی اطلاق می گردد که در قالب توافق نامه و مقررات در این سامانه منتشر و مهمان یا میزبان با ورود و عضویت پذیرای آن شده اند که در حکم توافق دو طرفه محسوب می گردد.

کمیسیون : معادل ریالی درصدی معین از قیمت رزرو و اجاره هر یک از اقامتگاهها که تحت شرایط مشخص در این توافق نامه و سایر شروط اعلام شده به شرکت چترا تعلق می گیرد.

پنل میزبان : به عنوان نرم افزار کاربردی سامانه لایفی که جهت ثبت اقامتگاه ، بارگذاری محتوا و مدیریت روزانه آن در اختیار میزبان قرار می گیرد و برخی اطلاعات مربوط به میزبان در آن به نمایش داده می شود و راه ارتباطی اصلی و رسمی لایفی و میزبان محسوب می گردد.

حساب کاربری میزبان : حسابی است که با اختصاص شناسه و رمز عبور به میزبان تعلق دارد و میزبان توسط آن به پنل اختصاص خود دسترسی خواهد داشت .

حساب اعتباری میزبان : کیف پول الکترونیکی متصل به حساب کاربری که تمامی پرداختی ها مربوط به رزرو و اجاره اقامتگاه از این طریق عمل می گردد.

روزهای اوج سفر و ایام پیک : شامل روزهایی از سال است که به دلیل تعطیلی یک و یا چند روز در هفته میزان تردد گردشگر در ایران افزایش می یابد به نحویکه در این ایام میزان تقاضا جهت رزرو و اجاره اقامتگاه به طور قابل توجهی افزایش می یابد همچون تعطیلات نوروز ، نیمه خرداد ، 22 بهمن و سایر موارد

امتیاز میزبان : به طور مستمر مجموع عملکرد میزبان در لایفی مورد ارزیابی مهمان و لایفی واقع می گردد تا بر حسب امتیازات مثبت و یا منفی اخذ شده ، برنامه های ویژه سایت جهت نمایش اقامتگاه میزبان در صفحه اصلی و یا تغییر در کمیسیون تعیین شده و یا سایر تدابیر تبلیغاتی عملی می گردد.

ماده 2- موضوع خدمات

عبارت است از فعالیت قانونی و مجوز دار جهت بازاریابی اقامتگاه میزبان از طریق نمایش و ارایه آن به مهمان در سامانه آنلاین لایفی
تبصره : لایفی هیچ نقشی در قیمت گذاری اقامتگاهها ندارد و این امر توسط میزبان تعیین و قطعی می گردد.

ماده 3- کمیسیون

3-1- میزان کمیسیون قابل برداشت لایفی از رزرو هر یک از اقامتگاهها بین 8 تا 12 درصد تعیین که بنابر شرایط زمانی و مکانی رزرو و امتیازات منفی و یا مثبت هر یک از اقامتگاهها بنابر نظر مدیریت سایت لایفی قابل اعمال می باشد بر این اساس امکان کاهش و یا افزایش مبلغ پورسانت در قالب جریمه ، پاداش ، آفر ویژه و ... برای لایفی محفوظ که در پنل میزبان عمل می گردد.

3-2- تغییرات مبلغ کمیسیون در صورت افزایش بالای 10 درصد به اطلاع میزبان خواهد رسید که در این صورت قبولی رزرو توسط میزبان پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید و در حکم همکاری می باشد . در این خصوص اعتراض از سوی میزبان قابل پذیرش نبوده مگر اینکه میزبان مراتب عدم پذیرش شرایط جدید را به اطلاع لایفی برساند که در این صورت لایفی مختار است علاوه بر تسویه حساب تا تاریخ مقرر ، اقدام به قطع همکاری با میزبان نماید.

3-3- مسئولیت مالیاتی وجوه دریافتی هر یک از طرفین ( میزبان - لایفی ) و اخذ مجوزهای قانونی به عهده همان طرف می باشد .

3-4- وجه ناشی از رزرو اقامتگاه توسط مهمان طی فرایند الکترونیکی از طریق درگاه خدمات بانکی سامانه لایفی با شرایطی که منطبق با زمان و نوع رزرو می باشد پس از کسر کمیسیون به حساب میزبان واریز و برابر این فرایند صورتحساب مشخصی برای میزبان و مهمان صادر می گردد.

3-5- پرداخت های لایفی به میزبان از طریق درگاه خدمات بانکی به شماره شبای بانکی اعلام شده توسط میزبان انجام خواهد شد. میزبان با ثبت اطلاعات حساب بانکی خود در پنل شخصی خود انتخاب شماره شبای مذکور به خود را تصدیق می کند در غیر این صورت لایفی مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت . وجوه واریزی به حساب بانکی مزبور به منزله تسویه حساب لایفی با میزبان خواهد بود. بدیهی است در صورت عدم ارایه اطلاعات حساب بانکی یا هر گونه مغایرت آن کلیه مسئولیت ها شامل تاخیر یا عدم واریز وجه بر عهده میزبان خواهد بود .

3-6- لایفی هزینه رزروهای تایید شده اقامتگاه از سوی میزبان را از مهمان دریافت و پس از کسر مبلغ کمیسیون ، باقی مانده وجه را به کیف پول میزبان واریز می نماید. مبلغ مورد نظر به صورت خودکار و بدون نیاز به درخواست به حساب میزبان واریز می شود و صورتحساب مربوط به این تراکنش در پنل اختصاصی وی ثبت خواهد گردید.

3-7- تمامی عملکرد درگاه خدمات بانکی اعم از واریز و برداشت تابع مقررات اعلامی از سوی بانک مرکزی خواهد بود و از اختیارات لایفی خارج می باشد.

3-8- در صورت وجود مغایرت در محاسبات ، میزبان می تواند ظرف یک هفته از تاریخ صدور صورتحساب مراتب را به لایفی جهت بررسی اعلام نمایند. درخواست ظرف مدت 48 ساعت بررسی و نتیجه آن به میزبان اعلام می گردد.

ماده 4 – اطلاعات اقامتگاه و فرآیند رزرو

مهمان با مراجعه به سامانه آنلاین لایفی می تواند به شیوه های نوین از میان اقامتگاههای مختلف در شهر مقصد ، اقامتگاه خود را جستجو و منطبق با سلایق و توانایی مالی خود آن انتخاب و با هماهنگی واحد پشتیبانی لایفی درخواست رزرو آن را در سامانه ثبت تا برای میزبان ارسال گردد.

4-1- در صورتیکه درخواست رزرو مهمان بین ساعت 9 صبح الی 23 انجام پذیرد میزبان تا 20 دقیقه از تاریخ دریافت درخواست از طریق پیامک و یا تلفن گویا ، تایید و یا عدم تایید درخواست را به لایفی اعلام می نماید در غیر اینصورت درخواست رزرو ملغی و نتیجه به اطلاع مهمان خواهد رسید. ترتیب اثر دادن به درخواست های رزرو خارج از اوقات فوق منوط به امکان هماهنگی با میزبان خواهد بود .

4-2- میزبان به عنوان مالک و یا نماینده مجاز وی تایید می نماید اقامتگاه متعلق به خود را ثبت و منتشر کرده و یا از طرف مالک اجازه داشته و در این خصوص با آگاهی از قوانین و مقررات حاکم بر این نوع فعالیت ها ، منطبق با شرایط ابلاغی مراجع ذیربط عمل می نماید.

4-3- مهمان بلافاصله پس از تایید میزبان تمامی هزینه های اقامتگاه انتخاب شده را با اعلام واحد پشتیبانی لایفی پرداخت تا در فرایند تعریف شده و مورد عمل لایفی پس از کسر کمیسیون و یا سایر مطالبات لایفی به حساب بانکی میزبان منتقل گردد لایفی حسب تشخیص خود و بنابر میزان حسن همکاری میزبان و امتیازات اقامتگاه موردنظر از 10 تا 30 درصد از وجوه پرداخت شده مهمان را پس از تایید درخواست رزرو ازسوی میزبان به حساب وی منتقل می نماید.

4-4- چنانچه مهمان ، رزرو تایید شده را قبل از 72 ساعت از تاریخ شروع اقامت لغو نماید ، 20 درصد مبلغ پرداخت شده مهمان را به حساب میزبان آن اقامتگاه واریز می گردد و باقی مانده پس از کسر کمیسیون لایفی به مهمان مسترد می گردد.

4-5- چنانچه لغو رزرو از سوی مهمان بعد از 72 ساعت و یا روزهای اوج سفر صورت پذیرد ، کل مبلغ رزرو انجام شده پس از کسر کمیسیون به حساب بانکی میزبان واریز می گردد.

4-6- میزبان با پذیرش قوانین و مقررات مندرج در این سامانه ، مسئولیت تولید ، کنترل و بازبینی اطلاعات اقامتگاه و تعیین قیمت آن در پنل میزبانی را پذیرا گردیده است .

4-7- میزبان مسئول کنترل کیفیت اقامتگاه از حیث همسان بودن اقامتگاه با اطلاعات درج شده در سامانه ، نظافت و سایر موارد می باشد و لایفی صرفاً در صورت طرح هر گونه ادعا از سوی مهمان مبنی بر نامناسب بودن اقامتگاه یا عدم تطابق آن با اطلاعات ثبت شده ، نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود.

4-8- میزبان متعهد است اطلاعات اقامتگاه خود را براساس آخرین تغییرات به روزرسانی کرده تا حق مهمان براساس جدیدترین اطلاعات محفوظ باشد در غیر این صورت تمامی خسارات وارده ناشی از اطلاعات ناقص و یا مغایرت آن که به لایفی و یا مهمان تحمیل گردد به عهده میزبان خواهد بود.

4-9- میزبان در تعیین قیمت اقامتگاه خود به رقابتی بودن آن در سایر سایت های و قیمت اقامتگاهها مشابه در همان منطقه توجه داشته و در این خصوص سعی می نماید مناسب ترین قیمت را جهت جذب بیشتر مهمان در پنل اختصاصی خود درج نماید.

ماده 5- لغو رزرو از سوی میزبان

میزبان تحت هیچ شرایطی حق ندارد پس از تایید درخواست رزرو مهمان نسبت به لغو یک طرفه آن اقدام نماید در صورت مبادرت به این عمل ضمن پذیرش مسئولیت هر گونه ادعا از سوی مهمان در مراجع ذیربط موظف است کل مبلغ دریافتی را بابت رزرو به انضمام 30 % جریمه به حساب لایفی مسترد نماید تا نسبت به تسویه حساب با مهمان اقدام گردد.

ماده 6- دریافت وجه اضافه از مهمان

6-1- دریافت هر گونه وجه اضافه از مهمان توسط میزبان به صورت حضوری ممنوع می باشد و عمل به این اقدام با ثبت گزارش از سوی مهمان در سامانه لایفی ضمن تعلق امتیاز منفی برای میزبان و احتمال معلق شدن اقامتگاه وی در سامانه موجب جریمه مالک به دو برابر مبلغ اضافه دریافتی خواهد شد . میزبان به این وسیله به لایفی اجازه داده که وجه جریمه فوق را از محل اولین پرداختی بعدی از حساب میزبان کسر نماید.

6-2- دریافت هر گونه وجه اضافه از مهمان در زمان ثبت رزرو بابت موضوعات خاص از جمله نفرات اضافه و یا تاخیر خروج از اقامتگاه و سایر موارد فقط از طریق سامانه لایفی و با هماهنگی واحد پشتیبانی سامانه با واریز وجه و صدور صورتحساب مربوطه صورت خواهد پذیرفت که مورد قبول میزبان و مهمان می باشد.

ماده 7- تحویل اقامتگاه به مهمان

7-1- میزبان متعهد است اقامتگاه رزرو شده را در تاریخ معین با نظافت کامل و آماده جهت بهره برداری بدون وجود خرابی در تاسیسات و تجهیزات الکترونیکی پس از احراز هویت به مهمان تحویل دهد.

7-2- میزبان متعهد است در طول مدت اقامت مهمان نسب به رفع عیوب احتمالی حادث شده برای تاسیسات و تجهیزات الکترونیکی اقامتگاه اهتمام ویژه داشته و همکاری لازم جهت استفاده مطلوب مهمان معمول دارد.

7-3- مهمان می تواند نظر خود را در خصوص اقامتگاه استفاده شده در سامانه لایفی جهت مشاهده سایر مهمانان و رتبه بندی اقامتگاه مزبور ثبت نماید .

7-4- میزبان در صورت به همراه نداشتن مدارک شناسایی مهمان و یا عدم ارایه مدارک محرمیت برای زوجین و یا اضافه بودن تعداد نفرات مهمان می تواند از تحویل اقامتگاه به مهمان خودداری نماید که در این صورت موظف است فوراً مراتب را به واحد پشتیببانی لایفی جهت حل مشکل منعکس نماید. در این حالت چنانچه مشکل پیش آمده مربوط به مهمان بوده باقی مانده مبلغ رزرو اقامتگاه پس از کسر کمیسیون به حساب میزبان واریز می گردد و در این خصوص مسئولیتی متوجه میزبان نمی باشد.

7-5- چنانچه میزبان بدون وجود موانع مندرج در بند 4-7 از تحویل اقامتگاه به مهمان خودداری نماید مهمان موضوع را فوراً به واحد پشتیبانی منعکس می نماید تا مورد پیگیری قرار گیرد . چنانچه تلاش لایفی در برقراری ارتباط با میزبان بلانتیجه ماند میزبان متعهد است تمامی مبالغ دریافتی رزرو رابه علاوه 30% جریمه به حساب لایفی مسترد نماید تا با مهمان تسویه حساب گردد. همچنین لایفی تلاش می نماید در نزدیکترین محل حضور مهمان نسبت به رزرو اقامتگاه مشابه دیگر برای مهمان اقدام نماید .

7-6- لایفی جهت حفظ و ارتقای کیفیت خدمات خود تلاش دارد تا کمترین لغو رزرو و یا عدم تحویل واحد از سوی میزبان انجام پذیرد ، لایفی به ازای هر لغو توسط میزبان ضمن تعیین جریمه از امتیاز میزبانی وی کسر نموده که در افزایش امتیاز منفی از حد معینی ، موجب معلق شدن همکاری لایفی با میزبان خواهد شد.

7-7- میزبان در صورت اشتباه درج قیمت پایین تر از قیمت واقعی برای اقامتگاه خود و تایید رزرو اعلامی مهمان ، مکلف است اقامتگاه را به همان مبلغ در اختیار مهمان قرار دهد مگر آنکه مهمان با قبول اشتباه اقدام به پرداخت ما به التفاوت از طریق سامانه لایفی به حساب میزبان نماید.

7-8- میزبان می تواند در زمان تایید درخواست رزرو مبلغی را به عنوان تخفیف به مهمان اخصاص دهد که در این صورت هزینه اقامت مهمان پس از کسر تخفیف محاسبه و صورتحساب مربوطه صادر و در اختیار طرفین قرار خواهد گرفت.

7-9- در صورت اعمال تخفیف توسط لایفی ، مبلغ مربوط به سهم میزبان به صورت کامل در حساب بانکی وی منظور و مبلغ تخفیف از محل کمیسیون لایفی لحاظ خواهد شد.

ماده 8 – مدت همکاری و زمان خاتمه آن

همکاری فی مابین میزبان و لایفی از تاریخ انتشار اقامتگاه تعرفه شده از سوی میزبان در سامانه شروع و بر پایه تراضی روزانه جهت بقای همکاری تا قبل از اقاله و یا فسخ توسط طرفین تحت هر یک از شرایط ذیل پا برجا و به قوت خود باقی خواهد ماند.

8-1- طرفین می توانند در هر زمانی به صورت توافقی و با صدور صورتحساب نهایی میزبان به ادامه همکاری خود پایان دهند انجام این توافق با درخواست میزبان و قبولی لایفی با صدور صورتحساب انجام خواهد پذیرفت .

8-2- لایفی در صورت مشاهده هر گونه تخلف از میزبان اعم از موارد مندرج در این قرارداد و یا محکومیت کیفری مرتبط با فعالیت شغلی میزبان و هر گونه تخلفی که موجب خسارت مادی و یا معنوی به مهمان و لایفی باشد می تواند این قرارداد را با اعلام قبلی به میزبان از طریق شبکه های اجتماعی و یا ایمیل فسخ و با صدور صورتحساب نهایی ادامه همکاری با میزبان را متوقف نماید . در این صورت حق لایفی برای رد درخواست مجدد همکاری با میزبان محفوظ است .

ماده 9- شرایط حاکم

9-1- کلیه اطلاعات قابل دسترسی برای هر یک از طرفین به عنوان داده محرمانه تلقی می گردد و هیچ یک از طرفین بدون اجازه طرف دیگر حق انتشار و یا انتقال آن را به اشخاص ثالث ندارند در صورت احراز تخلف ، هر یک از طرفین ملزم به جبران خسارتها حاصل شده از عمل خود می باشند.

9-2- هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد همکاری به معنای وجود رابطه حقوقی فی ما بین لایفی و میزبان اعم از شراکت ، رابطه کارگر و کافرمایی و ..... نمی باشد و محدوده همکاری تابع این قرارداد و مقررات مربوطه خواهد بود .

9-3- کلیه ابلاغیه ها ، اخطارها ، پیام ها و مکاتبات لایفی به میزبان از طریق پنل میزبانی و پیامک و یا ایمیل و سایر شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی می شود. لایفی مسئولیتی در خصوص عدم توجه یا عدم مشاهده پیام ها توسط میزبان نخواهد داشت.

ماده 10 – اختیارات لایفی

10-1- لایفی به منظور ارتقای کیفیت خدمات و افزایش آسایش روانی مسافرت مهمانان اطلاعات شخصی میزبان و اقامتگاه ثبت شده وی را بررسی نموده و صحت و سقم آن را ارزیابی می نماید تا در صورت نیاز به تصحیح این اطلاعات ، مراتب به اطلاع میزبان رسانده شود که در این صورت ادامه همکاری منوط به رفع نواقص و یا مغایرت های احتمالی خواهد بود.

10-2- میزبان به موجب این توافق اجازه می دهد تا لایفی تمامی محتوای ارایه شده توسط وی را با پیوند در تمامی قسمت های فنی سایت و شبکه های اجتماعی مورد ارزیابی قرار داده و به نمایش بگذارد و آنها را در آرشیو خود محفوظ و نگه داری نماید.

10-3- لایفی جهت بهبود سطح آگاهی میزبان از خدمات سامانه ، آموزش های لازم را به میزبان جهت مدیریت پنل خود به منظور به روزرسانی تقویم واحد اقامتی ارایه خواهد نمود تغییراتی که در نتیجه اجاره اقامتگاه ایجاد می شود و اهم اطلاعات رزرو های انجام شده در هر لحظه برای میزبان از طریق پنل وی قابل مشاهده خواهد بود .

10-4- لایفی می تواند در راستای سیاست ها و اهداف دراز مدت شرکت و یا به اقتضای مقررات    ابلاغی از سوی مراجع ذیصلاح اقدام به اصلاح مفاد قرارداد و الحاقا شروطی به آن نماید که موضوع به اطلاع مالکین به روش های مندرج در این قرارداد خواهد رسید ، ادامه همکاری میزبان با شرایط جدید به منزله تایید آن می باشد.

ماده 11- حقوق و تعهدات میزبان

11-1- میزبان به عنوان مالک و یا نماینده وی مجاز به انتشار اطلاعات اقامتگاه خود از حیث محتوا و تصویر غیر مستهجن در سامانه لایفی می باشد مدیریت تمامی اطلاعات مربوط به اقامتگاه منتشر شده به صورت اختصاصی در اختیار میزبان می باشد بر این اساس مسئولیت کلیه اطلاعات مزبور به عهده وی خواهد بود.

11-2- لایفی جهت احراز مالکیت و سمت میزبان مجاز به دریافت هر گونه اطلاعات و مدارک از میزبان می باشد که وی متعهد است در اختیار واحد پشتیبانی لایفی قرار دهد تمامی اطلاعات و مدارک اخذ شده محرمانه تلقی و لایفی موظف به نگهداری آن با رعایت تمامی اصول محرمانگی خواهد بود.

11-3- میزبان قبول دارد با آگاهی کامل به کلیه قوانین و مقررات حاکم بر تجارت الکترونیک و شرایط و مفاد این توافق نامه آمادگی همکاری با لایفی شده و در این زمینه خود را ملزم به رعایت مقررات مزبور و کلیه دستور العمل های ابلاغی لایفی در موضوع همکاری می داند.

11-4- میزبان مسئول حفاظت از شناسه و رمز عبور پنل میزبانی اختصاصی خود می باشد و در نتیجه مسئولیت تمامی فعالیت هایی که با شناسه او انجام می شود از قبیل محتواگذاری ، پذیرش ، رد یا لغو رزروها ، ارسال اطلاعات ، اعلام پر یا خالی بودن اقامتگاهها و سایر موارد ارتباطی به عهده میزبان خواهد بود .

11-5- میزبان متعهد است در صورت تغیر اطلاعات تماس خود بلافاصله به واحد پشتیبانی لایفی اطلاع داده تا ادامه همکاری امکان پذیر گردد در غیر این صورت مسئولیت کلیه عواقب ناشی از عدم اطلاع به عهده میزبان خواهد بود.

11-6- چنانچه میزبان درنتیجه استفاده مهمان از اقامتگاه به هرگونه اطلاعات مهمان از جمله نام یاسایر اطلاعات و داده های شخصی آنان دسترسی پیدا کند متعهد است :

الف- کلیه قوانین و مقررات حالکم مربوط به حریم خصوص اشخاص را رعایت نموده و عواقب آن را بپذیرد .

ب- از اطلاعات مزبور تنها در راستای موضوع این توافق نامه و اهداف لایفی استفاده نماید.

ج- هر گونه گردآوی ، استفاده و ذخیره اطلاعات مشتریان را تنها با اجازه لایفی انجام دهد.

ماده 12- فورش ماژور >

به هنگام بروز حوادث فورس و سایر عوامل خارج از اختیار از قبیل جنگ ، اعتصاب ، اغتشاش عمومی ، آتش سوزی ، زلزله ، سیل ، اثرات موضعی خورشید بر روی ماهواره ها ، اشکالات ناشی از ماهواره ها ، محدودیت صادرات و واردات محدودیت تبادل ارزی با خارج ، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمل های دولتی و مانند این ها تا زمانی که وضعیت فوق العاده و تبعات آن برطرف نشده باشد به گونه ای که انجام تعهدات و خدمات را با اشکال مواجه کنید ، مسئولیتی متوجه لایفی نخواهد بود و فعالیت سامانه براساس شرایط پیش آمده تعریف و عمل می گردد.

 

ماده 13-

فعالیت های غیر قابل انجام میزبان که منجر به کسر امتیاز و یا قطع همکاری با وی می شود عبارت است از :

13-1- درج اشتباه اطلاعات هویتی میزبان در پنل میزبان

13-2- درج اشتباه اطلاعات مربوط به اقامتگاه در پنل میزبان

13-3- عدم تایید رزرو مهمان پس از ثبت رزرو

13-4- استفاده از تصاویر غیر واقعی و یا مستهجن برای اقامتگاه ثبت شده

13-5- عدم تحویل به موقع اقامتگاه به مهمان

13-6- عدم پاسخگویی پس از تاییدیه رزرو

13-7- تحویل اقامتگاه به صورت نامناسب از حیث نظافت و یا خرابی تاسیسات وسایل الکترونیکی

13-8- عدم رفتار و برخورد مناسب با مهمان

13-9- عدم رسیدگی به مشکلات احتمالی مهمان حسین اقامت

13-10- عدم پاسخگویی به درخواست رزرو مهمان در زمان قانونی

13-11- پذیرش مهمان بدون احراز رابطه محرمیت

13-12- اجازه برپایی جشن های مختلط

13-13- دریافت وجه اضافه از مهمان به صورت حضوری

13-14- فراهم نمودن هر گونه بستر غیر اخلاقی برای مهمانان

تبصره : وقوع هر یک از تخلفات فوق باعث درج امتیاز منفی برای آن اقامتگاه و یا افزایش کمیسیون بالای ده درصد و یا قطع همکاری لایفی با میزبان خواهد شد .